ženy

Milování před svatbou není povinnost, dá se žít i jinak, říká upřímně 33-letá žena, která je stále pannou: A rozhodně v takovém smýšlení není sama!

spot_img

Uměli byste si představit dospívající a dospělý život bez sexu? 33-letá Shakia Seabrook věru ano.

Závazek, který vychází z víry i vlastního přesvědčení
Před dvaceti lety si slíbila, že se nebude nezávazně oddávat sexu jako její vrstevníci. Pro lidi s podobným životním stylem vytvořila aplikaci, jejímž prostřednictvím navazují kontakty a vzájemně se podporují.

Nejproduktivnější roky svého života strávila bez poznání rozkoše. Floriďanka Shakia Seabrook má 33 let a ještě neznala sex. Rozhodla se tak sama. Velkou roli v tom sehrála její víra v Boha, avšak nejen křesťanství dopomohlo k tomuto celibátnímu životu. Sama tvrdí, že sexovat bez závazku jí nikdy nic neříkalo. A mnohé vztahy nakonec stejně nefungují:

Hluboce věřící křesťanka se už jako třináctiletá rozhodla, že odmítá žít jako její vrstevníci a spát s kýmkoli chodí. Jejich životní styl plný nespoutaného sexu jí nepřipadal zábavný a hlavně ji ani nelákal. Své panenství brala vždy jako posvátnou věc, která patří pouze jejímu budoucímu manželovi. Víra v Boha jen posílila toto rozhodnutí a dnes už třiatřicetiletá Shakia ničeho nelituje. Rozhodla se počkat na toho pravého a neoddat se někomu, s kým nestráví zbytek života.


Tip pro nevěsty: levné svatební oznámení od LarisDesign.


Za své poslání pokládá rozšířit povědomí o této možnosti fungování; věří, že šířením myšlenek o celibátu plní boží přání. Jak sama tvrdí, zaslechla boží volání a v jistém momentě se ho rozhodla poslechnout. Ze začátku se její představa absence sexu příliš nezamlouvala, ale nakonec se tomu úplně oddala a šla do toho na plný plyn.

Sex před svatbou není povinnost; dá se žít jinak
Ze začátku plnila Boží poslání prostřednictvím merchu; nápisy na tričkách měly za úkol podporovat sexuální abstinenci. Kreativní oznámení se různila (Stojím za to, aby si počkal, Frajeři nedostávají privilegia manželů), myšlenka však byla stejná – počkat do svatby. Shakia však pořád cítila, že to není dostatečné. Lidé se styděli vybrat si takovou cestu, zejména v době, kdy je sex doslova všude.

Mladí cítí nátlak, být pannou a panicem je něco hanebného a vyvolávajícího posměchu. Shakia navíc zjistila, že mladí lidé ani nevědí o možnosti abstinence. Mnozí z nich se jí zaraženě ptají, zda mohou počkat do svatby; jako by k tomuto rozhodnutí potřebovali souhlas, nebo neslyšeli o jiné možnosti než se oddávat sexu. Shakia vidí problém v tom, že se dnes tlačí jen tato jediná cesta, a z toho důvodu chtěla lidem poskytnout náhled na jiný způsob fungování. V roce 2017 proto napsala knihu Rozhodnutí: Konverzace o lákavé, matoucí avšak obohacující cestě abstinence, aby začala s osvětou.

Komunita bez sexu
V tomto smýšlení Shakia není sama a tak se rozhodla lidi spojit. „Začala jsem s tričky, ale pak jsem si uvědomila, že to není dost – lidé chtějí komunitu“, vyjádřila se Shakia. „Potkala jsem člověka, který tvořil aplikace. Pomyslela jsem si: to je ono, to je to, co potřebujeme – domov, místo, kde se můžeme setkat a spojit.“ Shakia si uvědomuje, že lidé s tímto životním stylem nemají ve společnosti velkou reprezentaci a aplikací to chtěla změnit.

Díky ní pomůže vytvořit komunitu podobně smýšlejících, se stejnou filozofií, aby se necítili sami a nestyděli se za své rozhodnutí. Aplikace však není jen pro křesťany – může se připojit kdokoli, kdo chce žít podobně. I nevěřící, i lidé, kteří už s někým spali. Shakia nediskriminuje, ani nikomu nechce říkat, jak má žít. Chce jen spojovat lidi. A tak v roce 2020 vznikla aplikace The Sexless Tribe (Komunita bez sexu).

Podpora odolnosti vůči pokušení
Aplikaci si můžete stáhnout pro apple i android. Sestává ze dvou hlavních částí. První je klasická seznamovací část, jakou známe; uživatel si vytvoří profil jako na seznamce a může interagovat s ostatními.

„Později jsem si uvědomila, že to nestačí,“ svěřila se Shakia. „Lidé se mě neustále ptali, jestli znám o této tématice knihy, podcasty nebo YouTube kanály. Proto jsem vytvořila druhou část aplikace, ve které se sdílejí všechny zdroje.“

Shakia to rozjela ve velkém. Prostřednictvím aplikace se můžete přihlásit na různé akce, které probíhají jednou měsíčně. Každý den dostáváte povzbudivý citát, abyste ve své abstinenci vydrželi. Navíc i každý večer přijde milá správička, která vám má pomoci nepodlehnout. „Večer jim napíšu, že pokud mají rouhavé myšlenky, mají si pustit hudbu, video nebo podcast, které najdou v aplikaci,“ pyšní se Shakia.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora