ženy

Jarní únava se hlásí o slovo! Jak dlouho trvá?

spot_img

Prevencí jarní únavy jsou dostatečný a přiměřený pobyt na čerstvém vzduchu, zdravá strava s obsahem vitamínů a minerálů, zvýšený přísun zeleniny a ovoce či dostatek tekutin.

Trápí vás jarní únava?
Doporučuje to Odbor podpory zdraví a výchovy ke zdraví Úřadu veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR. \“Jarní únava vzniká jako reakce organismu na teplotní a tlakové výkyvy, změny v trvání slunečního svitu, jakož i na změny v životosprávě zpravidla po zimních pasivnějších měsících dochází k úpravě stravy a ke zvýšení fyzické aktivity,\“ vysvětluje odbor.

Na léto se hodí vypracované bříško i ramena! Sledujte tyto slavné fitness influencerky a cvičte podle nich
Jarní únava se objevuje zejména u citlivých lidí, ve zvýšené míře také u meteosenzitivních lidí, osob s nízkým tlakem nebo u seniorů. Projevuje se pocitem únavy, ospalostí, obtížemi se spánkem, bolestmi hlavy, malátností, nesoustředěností či podrážděností. Doprovází ji také zvýšená náchylnost k infekcím.

Příznaky se projevují obvykle po dobu jednoho až tří týdnů. V případě delšího trvání příznaků doporučuje odbor poradit se s lékařem. Upozorňuje, že v takovém případě by se mohlo jednat o jiný projev onemocnění.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora