ženy

Suchá pokožka rukou a jak proti ní bojovat

spot_img

Suchá pokožka rukou a jak proti ní bojovat

Suchá pokožka nás může nepříjemně potrápit ať už v létě, nebo v zimě. V letním období je často způsobena neustálým přecházením z klimatizovaných místností ven a zase dovnitř. V zimě se s ní potýkáme kvůli mrazu, který je pro pokožku vysilující a vysušující. Suchá pokožka na rukou však může být způsobena také různými chemikáliemi, se kterými přijdeme denně do kontaktu, anebo obyčejným mytím nádobí a neustálému namáčení rukou ve vodě. Jak tomuto nepříjemnému pocitu předcházet a pokud už s ním bojujeme, jak se ho zbavit?

Prevence proti suchým rukám

Pokud se domníváte, že problém suchých rukou vzniknul z důvodu častého mytí nebo namáčení rukou ve vodě, když například myjete nádobí nebo obstaráváte běžný úklid domácnosti, rozhodně bychom vám doporučili používat ochranné prostředky, jakými jsou například rukavice. Stejně tak pokud pracujete v odvětví, které si žádá častý styk s chemikáliemi nebo různými alergeny, noste rukavice vždy, když je to možné.

Pokud byste styku s chemikáliemi nezabránili a vystavovali se jim dlouhodobě, mohli byste mít popraskané ruce do krve. Toto postižení kůže by si vyžadovalo návštěvu dermatologa, který by musel nasadit potřebnou léčbu. Vaše pokožka na rukou by přitom byla velmi bolestivá a citlivá na dotek.

Skvělou prevencí proti pocitu suchých rukou jsou také ochranné bariérové krémy. Jedním z nich je například bariérový krém Dermaguard, který hydratuje po dobu až 6 hodin. Není nijak parfemovaný a neobsahuje ani žádná aditiva, která by zbytečně pokožku dráždila. Tento krém je možné používat také v případě, kdy už se s problémem suchých rukou potýkáte. Je však nutné, abyste na rukou neměli žádné ranky ani praskliny. Suchá pokožka bude po jeho použití nádherně hydratovaná a uspíší její léčbu. Krém Dermaguard pomáhá kromě prevence a podpory léčby suchých rukou také při atopickém, kontaktním nebo dyshidrotickém ekzému.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora