ženy

Vánoční atmosféru dělají světla. Jak vybrat vánoční osvětlení na stromeček?

spot_img

Bez krásných světýlek si náš vánoční stromek neumíme vůbec představit. Vždyť jsou to právě světla, která by ho uměla ozdobit i bez dalších ozdob. Ve výběru světel však často chybujeme. Pojďte si připomenout pár zásad, které by mělo vánoční osvětlení na stromeček splňovat.

Světýlka ven či dovnitř?

To je úplně první otázka, kterou si musíme položit, pokud vybíráme svítící vánoční řetězy na stromeček. Venkovní vánoční osvětlení dnes instaluji velmi často. Obvykle na stromeček na zahradě, nemusí jít dokonce ani o jehličnatý, ale také kolem dveří, do ozdobených květináčů, i na další místa. Mnoho lidí si také pořizuje pro exteriér speciální vánoční stromeček ai ten rozsvítí a ozdobí. Může se jednat o stromek na zápraží, na terase i na balkoně. Důležité je, že vánoční světla na stromeček pro venkovní použití musí být označena jako IP44. Ty lze používat ve venkovním prostředí. Jsou-li světla označena jako IP20, jsou určena výhradně pro interiér.

Volba technologie je dnes jasná

Moderní vánoční osvětlení je výhradně LED. Je šetrnější k naší peněžence ik přírodě. Nemusíme přemýšlet, jestli nás po vánočních svátcích nešokuje stav elektroměru. Pokud ano, LED světla se na tom zase tak nepodepíší.

Na délce vánočního řetězu na stromeček záleží

Určitě nesmíme podcenit délku vánočního osvětlení pro stromeček. Skutečně efektně vypadají jen ty dostatečně dlouhé. Možná vás překvapí, že ideální délka světelného řetězu na stromeček o výšce 1,5 m je 15 až 20 metrů, na 2 m vysoký stromek 20 až 25 metrů a na 2,5metrový 25 až 30 metrů. Pokud zdobíme živý rostoucí strom na zahradě, tam potřebujeme na 4,5metrový strom 45 až 50 m světelného řetězu, na 5metrový 60 až 80 metrů a na 6metrový strom 80 až 100 metrů dlouhý řetěz. Řetězy lze obvykle na sebe napojovat, takže s našimi požadavky na délku se již dopředu počítá.

Tvary dílků vánočního řetězu

Vánoční osvětlení na stromeček, to nemusí být jen tvarově nenápadné LED diody. Často si výrobci vyhrají is tvary. Tradiční jsou hvězdičky, sněhové vločky a rampouchy. Ovšem tyto pak už nahradí i většinu či veškeré zdobení na stromku. Ke klasicky zdobenému volte tvarově jednodušší světýlka.

Barvy vánočního osvětlení na stromeček

Velkou roli v celkovém designu našeho stromku má barva světla. Tradiční je teplá bílá s krémově nažloutlým odstínem a studená bílá s chladnějším a více bílým světlem. Velkým hitem jsou ledově modrá světla. Od jednoduchosti však stále častěji přecházíme k plnobarevným světelným řetězům. Pro náročné jsou pak určeny řetězy, kde si lze volit různé režimy svícení – měnící se barvy, styl blikání a další efekty.

TIP: Jak vypadá nejmodernější osvětlení pro vánoční stromeček? 21. století dobývá revoluční inteligentní osvětlení TWINKLY Smart LED. Světýlka umí vykouzlit úžasné barevné kombinace a efekty. Nepotřebujete dokonce ani ovladač, protože ovládání jednoduše nahradíte svým chytrým telefonem. Pomocí něj si můžete dokonce stahovat stále nové efekty. Životnost osvětlení je až 30 000 hodin. Hodí se pro venkovní i interiérové ​​použití.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora