ženy

Granát v objetí mýtů a legend. Které jsou ty nejzajímavější?

spot_img

S granáty je svázáno bezpočet mýtů a legend. Jedna z nich tak například praví, že Noe na svojí arše měl lampu, která mu pomáhala navigovat loď za tmy do bezpečí. Vyrobena měla být právě z granátu.

O tomto kameni se traduje rovněž, že má značnou ochrannou sílu a umí nás proto nejen provést tmou, ale i vyloženě ochránit před zlými mocnostmi. Ovšem pokud s různými nadpřirozenými silami toužíte naopak tak trochu koketovat, granát se rovněž přímo nabízí. Prý vám totiž umí i pomoci komunikovat se záhrobím a poslouží pro lepší poznání budoucnosti.

A kdybyste si to, co tyto zajímavé kameny dovedou, chtěli vyzkoušet s granáty, které vám tak úplně nepatří, prý se vám to nemůže povést.

Jistá italská legenda totiž také vypráví o ukradeném náhrdelníku, který ovšem v nenechavých rukou zcela ztratil barvu i lesk. Proto se tomuto minerálu přezdívá i „kámen poctivosti“.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst o různých variantách vzácného opálu nebo o krásně zlatém pyritu.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora