ženy

Výběr nejromantičtějších knih pro dlouhé podzimní večery

spot_img

Na podzim se výrazně začne zkracovat čas, kdy je venku vidět. Nejen z tohoto důvodu už nejde venku dělat tolik věcí jako v létě. Pokud zjistíte, že nemáte, co dělat, můžete si na večer vzít knížku a číst si u teplého krbu v pohodlném křesle. A vsadíme se, že neohrnete nos nad nějakým romantickým titulem, kdy budete moct chvíli snít. Vybrali jsme pro Vás několik romantických knih, které se vyplatí si přečíst.

Jaké romantické knihy byste měly mít doma?

Domek v Irsku

Tento titul napsala Julie Caplinová. Jak už vyplývá z názvu knížky, děj se odehrává na irském venkově a o romantické situace není nouze. Celý příběh je o tom, že se úspěšná právnička Hannah rozhodne přesunout z velkého Manchesteru do klidného Irska za kurzem vaření. A jak už to tak bývá, v Dublinu se potká s charismatickým Conorem. Z Dublinu se pak Hannah stěhuje na malebný venkov, kde nenajde jen kulinářskou školu, ale i smysl svého života. Kdo se na venkově objeví? Myslím, že si to asi budete umět domyslet.

Léto s Afroditou

Krásným romantickým titulem je knížka Léto s Afroditou, kterou napsala Kim Greenová. Zajímavé na knížce je, že se skupina žen, každá z nich je z jiné generace, vydá společně řešit problémy s blízkými na Korfu. V Řecku se odehraje spousta zajímavých příběhů. Ty z Vás, které máte rády Sex ve městě, se bude knížka skvěle číst, jelikož se tomuto seriálu knížka svým příběhem podobá. Všechny ženy prožívají to stejné – krizi s partnerem, problémy v práci, ale i vypjaté rodinné vztahy. Celý příběh se odehrává během léta, v již zmíněném Řecku na ostrově Korfu. Pokud se chcete trochu zahřát a možná tak i trochu sdílet své problémy, můžete se do této knížky pustit.

zdroj: https://pixabay.com/

Slzy a smích

Slzy a smích je romantická knížka, kterou napsala spisovatelka Táňa Keleová-Vasilková. Dva protipóly slzy, neštěstí a smích, štěstí, se v rámci příběhu prolínají osudy dvou žen. Jedna z hrdinek je učitelka na základní škole Eva, která má manžela, je spokojená a ke štěstí ji prakticky nic nechybí. Druhá hrdinka se jmenuje Kamila. Je na mateřské dovolené, má dvě dcerky, ale její sny se jí pomalu vzdalují. Jak už to tak bývá, osudy obou žen se protnou a stanou se z nich kamarádky. Sice mají ženy úplně odlišné životy, ale v mnoha ohledech jsou až děsivě stejné.

Dům v zátoce

V roce 2021 napsala Mary Ellen Taylor tuto krásnou romantickou knížku, která popisuje příběh Lucy, která plní poslední přání matky a vrací ze zpět domů do Virginie. Nečekané dědictví udělá Lucy nakonec pořádné starosti. Zdědí zimní vilku, velký dům, kde lze vidět zub času. Dům jakoby něco skrýval, žilo v něm hodně generací. Lucy by se v domě ráda dozvěděla, kdo byl její otec. Odpověď na otázku, kterou nikdy neslyšela. A protože to je romantická knížka, objeví se jeden dědiců Hank. Městečko si Lucy hodně oblíbí a pomáhá ji. Díky pátrání po otázce získá poprvé domov, rodinu, ale i lásku.

Extáze: Román o Almě Mahlerové

Za knížkou Extáze stojí spisovatelka Mary Sharrattová, která sice tento titul napsala už v roce 2018, ale stále patří mezi nejprodávanější romantické knížky. Tento román vypráví o kontroverzní postavě, ženě Alma. Byla to milenka i přítelkyně řady secesních umělců, jako byl třeba Gustav Mahler. Je otázkou, zda se jednalo o zdrženlivou ženu nebo nymfomanku střídající muže. Tento román popisuje život Almy Mahler-Schindlerové mezi 19 – 31 rokem jejího života. Pokud máte tento typ románů rády, odporučujeme si ho přečíst.

Kde si můžete romantické knížky nakoupit?

Nejrůznější romantické tituly si můžete koupit například u Knihy Dobrovský. Pod tímto odkazem je na Knihy Dobrovský sleva. Knížky se dají koupit i jinde, stačí, když budete sledovat všechny možné slevy a slevové kupony.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora